ЄВРОГАЗБУДСЕРВІС

Газові заправки АГЗП АГЗС Газовози ГНС

Автономне газопостачання Обладнання LPG

Газонаповнювальні станції ГНС
Сховища скрапленого газу LPG

Газонаповнювальна станція (ГНС) — це база постачання ЗВГ, яка складається з технологічного обладнання для прийому, зберігання зрідженого пропан-бутану, а також наповнення автоцистерн та газових балонів.

Фотогалерея:
газонаповнювальні станції,
монтаж газонаповнювальної станції,
Відео ГНС

Експерти компанії «Єврогазбудсервіс» мають готові технологічні рішення для установки різних модифікацій ДПС.
Ми доставляємо обладнання в будь-який регіон України, проводимо монтажні та пусконалагоджувальні роботи всього комплексу газонаповнювальної станції.

ВАРТІСТЬ газонаповнювальної станції — від $ 1000 за кубічний метр об’єму зберігання зрідженого газу.

Функції газонаповнювальної станції

Будучи багатофункціональною установкою, така станція використовується для:
► прийому ЗВГ з газобензинових заводів;
► зберігання пропан-бутану в значних кількостях;
► наповнення газом резервуарів-сховищ, автогазовозов, балонів.

Саме на газонаповнювальної станції заправляють автоцистерни, які транспортують зріджений газ на газові заправки АГЗП / АГЗС і для автономних систем газопостачання.
ГНС за допомогою газовозів постачає кінцевих споживачів пропан-бутаном оптом і в роздріб.

Конструкція і складові газонаповнювальної станції

Газонаповнювальна станція являє собою модульний комплекс, що складається з наступних автономних вузлів:
► зливної естакади, яка має залізничну гілку;
► декількох резервуарів, де безпосередньо зберігається пропан-бутан;
► насосно-компресорного та випарного ділянки, де газ приймається з залізничних цистерн і подається для наповнення мобільних ємностей;
► цеху, в якому заправляють балони і зливають з балонів, що не випарувалися важкі залишки;
► заправних терміналів / колонок;
► інженерних комунікацій, за якими газ переміщається всередині станції в рідкому і газоподібному вигляді;
► ділянки контролю (в сучасному розумінні – комп’ютеризований контроль).

Тоді як технічний скраплений газ і газ, насичений бутаном, зберігаються окремо, зливають і той, і інший із залізничних цистерн по одній і тій же комунікації.
Модульний принцип побудови забезпечує маловитратну модернізацію, яку можна провести в разі зміни виробничих завдань.

Етапи створення ГНС

Зріджений вуглеводневий газ (ЗВГ) пожежо- та вибухонебезпечний. Газові об’єкти відносяться до найвищої — третьої (за старою кваліфікацією — п’ятої) категорії складності, мають строгі проектні вимоги і потребують суворого дотримання всіх запропонованих законодавством запобіжних заходів в їх експлуатації.
Зокрема, нормативні акти регламентують розміщення ГНС за межею населеного пункту з підвітряного боку від автомобільної та залізничної дороги, будь-яких будівель і споруд.

При спорудженні станції всередині населеного пункту мінімальна відстань до споруди від резервуара залежить від способу його розміщення (над або під землею) і загального обсягу резервуарів, але воно не може бути менше п’ятдесяти метрів.

Периметр території ГНС захищають несуцільним парканом з вогнетривкого матеріалу (рекомендована висота — 2,4 м), саму територію ділять на дві зони (висота огорожі між зонами — 1,2 м):
► робочу (де безпосередньо відбувається приймання, зберігання і налив газу);
► допоміжну (тут споруджують напірну башту і резервуар з водою на випадок пожежі, обладнають гаражі, майстерні по ремонту і повірки обладнання, все адміністративно-господарські приміщення).

Площа, яку буде займати ДПС, визначається потребами обслуговується вашим підприємством зони в пропан-бутану.

Кожен резервуар обладнується двома запобіжними клапанами і вимірювальним пристроєм (манометром). У разі фіксації підвищення тиску всередині резервуара більш ніж на 15% скраплений газ автоматично скидається.
Інше необхідне обладнання: дренажний незамерзаючий клапан, покажчик рівня рідини, продувні свічки, через які відводиться газ в разі підвищення тиску.

Згідно аналітичних дослідженнь World LP GasAssociation, половина всього пропан-бутану, що споживається, витрачається на побутові потреби — автономне газопостачання, опалення та гаряче водопостачання.

Українські споживачі дедалі схильніше ставляться до споживання скрапленого газу і тенденція до його повсюдного використання, зокрема в автівках (ГБО), росте дуже сильно.

У зв’язку з цим виникає необхідність побудови і обладнання нових газонаповнювальних станцій. Тим більше, що наявна мережа розвинена відносно слабко, що навіть дивно. В Україні на 2017 функціонують 32 ГНС.

Сучасний рівень безпеки таких споруд і можливість установки підземних або двостінних резервуарів дозволяють зводити ГНС навіть на території таких мегаполісів, як Київ, Харків, Одеса, не кажучи про невеликі за площею населені пункти.

Компанія «Єврогазбудсервіс» спорудила в Україні 4 газонаповнювальних станції, одна з них — у м. Городок Хмельницької області.
Загальний об’єм зберігання скрапленого пропан-бутану — 1000 м³.